III Prywatne Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych w Krakowie
Informacje
Lokalizacja
Małopolskie
31-016 Kraków
ul. Sławkowska 20
Zobacz na mapie
Dane kontaktowe
Telefon komórkowy: 422 - 12 - 91
E-mail: sekretariat@lod.krakow.pl
Strona www: http://www.lod.krako...
Profil FB: https://www.facebook...


Ocena: 0

III Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych w Krakowie to placówka edukacyjna, która daje możliwość zdobycia wykształcenia średniego w każdym wieku. Dzięki wieloletniej tradycji szkoła ma doświadczenie w przygotowaniu do matury osoby, które nie zdały egzaminu dojrzałości ale też te, które nigdy do niego nie podchodziły.

Matura daje nowe możliwości

Dogodna lokalizacja w sercu Krakowa, doświadczona kadra nauczycielska i przyjazna atmosfera to tylko jedne z zalet III Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych. O całej reszcie mogą opowiedzieć zadowoleni absolwenci, którzy dzięki dobrze zdanej maturze mogą teraz szukać lepiej płatnej czy zapewniającej większy prestiż społeczny pracy. Matematyka, język polski i język obcy nowożytny to przedmioty, które nie tylko pojawiają się na obowiązkowym egzaminie maturalnym, ale również są ważne w życiu codziennym. Warto uczyć się również dla siebie.

Nauczyciele z doświadczeniem

Nauczyciele wspierają słuchaczy w zdobywaniu wiedzy - tłumaczą niejasne zagadnienia, przedstawiają zagadnienia w sposób zorganizowany i klarowny. Postępy sprawdzane są tak jak w szkołach dla młodzieży - poprzez sprawdziany i kartkówki, a także odpowiedzi ustne. Zajęcia zasadniczo nie różnią się od tych w zwykłym liceum, jednak nauczyciele podchodzą do słuchaczy, jak do dorosłych osób. Wszystkie spotkania zaplanowane są w specjalnym harmonogramie. Ułatwia to planowanie zajęć, opieki nad dzieckiem, pracy i codziennego życia.

Matura z języka angielskiego

Nauka angielskiego jest niezwykle ważna w Liceum dla Dorosłych, ponieważ często znajomość języka obcego gwarantuje lepszą pracę. Przygotowanie do matury jest wieloetapowym procesem, który zaczyna się od przyswajania wiedzy, poznania części składowych egzaminu, a kończy się powtórkami materiału. Test z języka angielskiego ma elementy pisania, czytania, słuchania, dlatego wymaga szczególnego podejścia zarówno słuchacza jak i nauczyciela.

Wyświetleń: 280
Komentarze