III Prywatne Liceum Ogólnokształcące w Krakowie
Informacje
Lokalizacja
Małopolskie
31 – 016 Kraków
ul. Sławkowska 20
Zobacz na mapie
Dane kontaktowe
Telefon: (12)...
E-mail: iiiplo@iiiplo.krakow.pl
Strona www: http://www.iiiplo.kr...


Ocena: 0

III Prywatne Liceum Ogólnokształcące w Krakowie to szkoła, która oferuje uczniom więcej niż dobre przygotowanie do matury i dostanie się, zgodnie z planem, na studia. Szkoła średnia to czas młodości. Wtedy młodzież poznaje przyjaźnie na całe życie, często nawet pierwsze poważne miłości. Uczy się również życia i wkracza w dorosłość. W liceum kończy się 18 lat i choć jest to tylko umowna liczba, to w tym wieku kształtują się poglądy na świat, ludzi, politykę, wiarę i inne bardzo ważne tematy, które pojawiają się w dorosłym życiu.

Liceum to miejsce, gdzie młodzi ludzie zdobywają wykształcenie, rozwijają swoją ciekawość świata. Późniejsze studia mogą okazać się dla nich szokiem, jeśli uprzednio nie nauczą się sami zdobywać informacji. Na tym polega studiowanie - wiedzę zdobywa się samodzielnie. W tę atmosferę powinno wprowadzać liceum, ucząc nie tylko faktów, ale rozwijając w uczniach umiejętność samodzielnego poszukiwania wartościowych informacji.

Kadra liceum

Nauczyciele w III Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie to pedagodzy, którzy pracują w placówkach dydaktycznych nie od dziś. Przekazują wiedzę w sposób nowoczesny i kreatywny. Starają się być wzorem do naśladowania i wpajać wartości takie jak tolerancja, szacunek i pomoc drugiemu człowiekowi.

Profile klas

W szkole utworzono klasy o profilach humanistyczno-prawniczym i biologicznym, matematycznym (z rozszerzonymi matematyką, językiem polskim i angielskim). To pozwala wybrać optymalny kierunek przygotowania do matury. Niezależnie czy uczeń wybiera się po liceum na psychologię, gospodarkę przestrzenną czy prawo - ma możliwość zdania egzaminu dojrzałości z doskonałymi wynikami.

Każdy uczeń może w III Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie rozwijać swoje pasje, kształtować swój charakter i osobowość bez przeszkód. Ważna jest nie tylko nauka, ale również czas wolny. Szkoła uczy planowania swojego czasu tak, aby móc znaleźć chwilę na realizowanie swoich pasji i by nie odbywało się to kosztem nauki do matury.

Wyświetleń: 306
Komentarze